Škandinávsky interiérový dizajn

Škandinávsky interiérový dizajn si podmanil mnohých. Ak aj vy milujete škandinávsky dizajn, objavte jeho štýl.

Škandinávsky dizajn myslí predovšetkým na pohodlie a otváranie priestoru. Maximalizuje sa dostupnosť prirodzeného svetla. Dominantná je biela farba, drevo a svetlý nábytok.

Interiérové doplnky sú dôležité

Hlavnou charakteristikou škandinávskeho štýlu sú dekorácie a tým, čo ho robí skutočne jedinečným, je funkčnosť rôznych kúskov. Tento štýl je hravý a nikdy vás neprestane baviť.

Pohodlie na prvom mieste

Škandinávsky štýl je jednoduchý, funkčný a pohodlný. Hlavnou myšlienkou nie je vyplniť priestor nepotrebnými časťami. Línie sú rovné a dôraz sa kladie na funkčnosť.

V severských krajinách sa vyžadovalo, aby bol nábytok užitočný a odolný bez príliš veľkého množstva ozdôb. Ako by to mohlo byť inak, drvivá väčšina tohto nábytku je vyrobená z dreva. Aby sa dodalo potrebné pohodlie, môžete si vybrať pohodlné vankúše a kožušiny.

Tip: ako vytvoriť škandinávsky štýl u vás doma

  • Vytvorte útulný interiér plný tepla a pohodlia.
  • Maximalizujte prirodzené svetlo.
  • Používajte čo najviac biele farby a neutrálnych tónov.
  • Nábytok musí byť drevený.
  • Dekorácie musia byť z prírodných materiálov – bavlna, ľan, kožušiny...
  • Obývacia stena môže byť v bielej farbe.

Nezabudnite na osvetlenie

Osvetlenie je rovnako dôležité. Už spomínané denné svetlo je potrebné večer nahradiť. Veľmi obľúbené sú rôzne voľne stojace lampy.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie